top of page

מחשבות בשלהי קורונה

אני לא מכירה מישהו מאוזן לגמרי כרגע.

התקופה טרפה גם את המאוזנים ביותר,גם את אלה שיודעים לשמור על האנרגיות שלהם נכון ולווסת את הצ'י שלהם בעצמם, באין מפריע.


הכי הייתי רוצה לשמוע מה שלומם של הזן מאסטרס, אבל זה לא אפשרי.

***

עד "מדיטציית הזום" המונחית , בה השתתפתי בקבוצת השיאצו (המופלאה שלנו בברושים) לפני 3 ימים, הייתי בטוחה שפלוס מינוס אני מאוזנת ונתתי לעצמי הסברים "סמי מדעיים" לגלי החום, ההתעוררויות לפנות בוקר והדחף למתוק שמאפיינים אצלי את התקופה.

באותה מדיטציה, כשכבר ריחפתי לי בינות לגלי האלפא ונתבקשנו לראות בדמיוננו את הדבר הראשון שנעשה בסיום התקופה הזאת , יכולתי להרגיש ולראות בבירור אותי, מחבקת את אמא שלי. חיבוק חזק וארוך כזה. עם ריח טוב. מלא באהבה.

פני נשטפו לראשונה מאז התחילה "תקופת קורונה", בדמעות שניקו את האבק והמיסוך ששמתי לעצמי בניסיון להיות גיבורה ולהפיק מהתקופה הזאת את הטוב ביותר.

***

על פי תאוריית " 5 האלמנטים" ברפואה הסינית, הכח מתוכו אנו פועלים מתבסס על 5 אלמנטים מהטבע. בכולנו יש את כולם, אך יש אחד שהוא הדומיננטי בנו ביותר ולרוב יש עוד אחד שקצת פחות דומיננטי ממנו אך עדיין בולט. כשאנו מבינים את הכוחות מתוכם אנו פועלים, אנחנו גם יודעים לזהות מה השתבש וברגע שאחרי לנסות להזינו. בין אם מדובר בבעיה פיזיולוגית או רגשית.

***

במשפט קצר ושטחי על כל אלמנט:


האדמה – מאופיינת ברצון שלנו לתת להעניק. בכח שהמשפחה נותנת לנו. היכולת לעכל ולהבין דברים.

העץ – הוא הכח לנוע קדימה ולבצע את המשימות שלנו. הגמישות המחשבתית והיכולת לראות עתיד. הכח לוותר על מה שנכון בעיננו, מבלי לכעוס.

המים – הם הכח להתאים את עצמי לסביבה, להעמיק ולחקור, האומץ לעמוד מול העולם מבלי לפחד. היכולת להכיל דברים שאינם בשליטתי ולזרום.

המתכת – הגבולות הברורים שאני שם ביני לבין העולם, הסדר, הנשימה – מה שנכנס אלי ומה שיוצא ממני. היכולת לשחרר דברים שתקועים בחיי כבר המון זמן.

האש – השמחה, הצורך שאנשים יראו ויעריכו את מה שאני עושה. היכולת לבטא את עצמי ורבלית. היכולת להירדם בקלות ולישון טוב ורצוף.

***

5 האלמנטים , חיים בתוכינו בתנועה מתמדת עם שאיפה לאיזון ביניהם.


לא מן הנמנע, שאין אלמנט שלא השתבש בתוכינו בחודשיים האחרונים, גם אם מילאנו אותם בטוב ואנחנו אנשים אופטימיים, לא חול"תנו ולא חלינו בקורונה. קצב הזרימה של הכוחות בתוכינו ומחוצה לנו השתבש. וכשאחד משתבש זה משפיע על האחרים. לרוב נרגיש את הפגיעה לאחר זמן שהגוף לא הצליח לאזן את עצמו באופן טבעי.


הפחד הכלכלי או הבריאותי ששיבשו את המים, היעדר אנשים סביבנו שכיבו את האש, המרחק המשפחתי מהורים או ילדים שיבש את האדמה ,הפסקת העבודה והספורט שיבשו את העץ . השתבש לנו הסדר המתכתי, הוראות הממסד פלשו לחיינו ואיננו אוטונומים עוד על מה שקורה אפילו בביתנו, שלא לדבר על הקורונה הפוגעת בדרכי הנשימה – וגם אם אין לנו אותה ,אנו מחוייבים במסיכה שמצמצמת את כמות האוויר.

***

אני כותבת את זה כדי שתדעו שאתם בסדר. זה לא אתם אלא התקופה.

אני כותבת את זה כדי שתדעו שהגב לא מתפרק כי הזדקנתם, והראש לא כואב כי יש מחלה. אתם לא ישנים טוב ומערכת העיכול רגיזה כי הכל השתבש.

אני כותבת את זה, כי זה עוזר לי לאזן את עצמי. את האדמה שלי שמתקשה לעכל.


והבשורה הטובה – זה יתאזן מעצמו עם הזמן כי יש לגוף נטייה טבעית לאיזון והומאסטזיס.


בתמונה - עם אמא אדמה שלי בימים שהיה אפשר לגעת קרוב קרוב


***

החכמה תהיה, ביום שאחרי, לזכור את מה שהשתבש ולדעת ששם המקום שכדאי לחזק בשוטף. כמו להכין את המלאי במחסנים ליום סגריר. תחזרו לקצב הטוב עבורכם ולא מהר מדי.


בואו לטיפולים מאזנים – אין כמו טיפולי מגע לאחר תקופה כל כך מרוחקת.

113 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page